| Product Name | Outdoor Battery Storage Cabinet |
|---|---|
| Layout | 1 Compartments |
| Material | Galvanized Steel/ Stainless Steel Double Walls |
| Internal Structure | 19inch Rack/ Battery Rack/ Tray |
| Cooling System | Air Conditioner And Fans |
| Product Name | IP55 Outdoor Cabinet |
|---|---|
| Size | W×D×H 23.63inches X 42.13inchesx78.5inches |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Protection Level | IP55 |
| Sensor | Water/Smoke/Door Sensors |
| User Space | 42U+18U, 2 Battery Racks |
|---|---|
| Applications | Telecom, Transportation, Renewable Energy, Outdoor Events |
| Coating | Anti-corrosion Outdoor Powder Coating |
| Cooling | 1500W 220VAC *2 & 500W 48VDC*1 |
| Layout | 3 Compartments |
| Name | Solar ESS System |
|---|---|
| Protection Level | IP55 |
| Product Category | Industrial And Commercial Energy Storage System |
| Manufacturer | Shenzhen |
| Solar Panel | Yes |
| Product Name | Telecom Power Supply |
|---|---|
| Internal Dimension | W×D×H 482.3×380×44mm |
| Installation Method | Floor Installed |
| Temperature Range | -40°C To 55°C |
| Input Voltage | 100-240V |
| Product Name | Waterproof Electrical Cabinet |
|---|---|
| Battery Shelf No | One Battery Shelf |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Cabinet Layout | One Compartment |
| Product Category | Industrial And Commercial Energy Storage System |
| Product Name | DC Power Supply System |
|---|---|
| Application | Electric Power System |
| Installation Method | 19inch Rack Mount |
| Cabinet Layout | One Compartment |
| Support And Services | Troubleshooting And Diagnosis Of Product Issues, Repair And Replacement Of Faulty Components, Software Updates And Upgrades, Technical Consultation For Product Integration And Installation, Maintenance And Servicing Of The Product |
| Product Name | Energy Storage Cabinet |
|---|---|
| Internal Size | W×D×H 800×900×2150mm |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Cabinet Material | Cold Roll Steel |
| Integrated | Power System And Monitoring System |
| Features | Modular Design |
|---|---|
| Smart Monitoring | Centralized Control For Solar, Rectifier, Battery, And Load Management. |
| Wide Compatibility | Supports Hybrid PV-wind Configurations And Grid-tie/off-grid Applications. |
| ODM/OEM | Provide ODM/OEM Service |
| Application Scenarios | Off-Grid Remote Sites |
| Product Name | Solar Power System |
|---|---|
| Protection Level | IP55 |
| Battery Working Current | 100A |
| Communication Port | CAN/TCP/IP |
| Battery Cycle Life | 6500 |