| PRoduct Name | Energy Storage Enclosure |
|---|---|
| Material Options | Galvanized Steel/ Stainless Steel/ Aluminum |
| Cooling Optionis | Fan/air Conditioner/TEC/ Heat Exchanger |
| Sensors | Water/door/temp.& Hum./smoke/Tilt And Shock |
| Cabinet Layout | One/two/three Compartment |
| Product Name | Energy Storage Battery Cabinet |
|---|---|
| Material Options | Galvanized Steel, Stainless Steel, Carbon Steel, Aluminum |
| Cooling Options | Air Conditioner, Fan, ETC, Heat Exchanger |
| Internal Options | Rack, Tray, Slid Stray, 19inch Rack, Din Rail |
| Environmental Monitoring System | Water Sensor, Door Sensor, Smoke Sensor, Temp. & Hum. Sensor, Camera |
| Features | Power Distribution/ Battery Back Up. Monitory |
|---|---|
| Product Name | Power Supply Cabinet |
| Dimension | 700mm*580mm*350mm |
| IP Level | IP55 |
| Mount Way | Pole Mount |
| Product Name | Outdoor Battery Enclosures |
|---|---|
| Illumination | DC48V LED Lamp |
| Material | Galvanized Steel/ Stainless Steel |
| Cabinet Layout | One Compartment/ Dual Compartment |
| Cooling System | Air Conditioner With Fans |
| Name | Outdoor Communications Enclosure |
|---|---|
| Internal Size | W×D×H 900×900×2150mm |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Protection Level | IP55 |
| Cabinet Layout | One Compartment |
| Product Category | Pole Mounted Network Cabinet |
|---|---|
| Surface | Outdoor Powder Coating |
| Embedded Power Supply Brand | Daxin |
| Humidity Range | 10% To 95% |
| Mtp Connector Rl | ≥60dB |
| Name | Outdoor Power Supply Enclosure |
|---|---|
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Protection Level | IP55 |
| Cabinet Layout | 3 Compartment |
| Accessories Options | PDU, EMU, Battery |
| Product Name | IP55 Outdoor Enclosure |
|---|---|
| User Space | 30U |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Protection Level | IP55 |
| Cabinet Layout | One Compartment |
| Product Name | Power Distribution Cabinets |
|---|---|
| Jacket Od | 3.0mm |
| Internal Size | W×D×H 900×900×2150mm |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Protection Level | IP55 |
| Product Name | Electrical Distribution Cabinet |
|---|---|
| Material Options | Aluminum, Stainless Steel, Carbon Steel, Galvanized Steel |
| Internal Space | 40-45U |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Protection Level | IP55 |