| Product Name | Battery Storage Cabinets |
|---|---|
| Cooling | 1.5KW DC Air Conditioner |
| Surface Coating | Powder Coating |
| Remote Monitoring System | YES |
| Product Category | Outdoor Battery Storage Cabinets |
| Product Name | Energy Cabinet |
|---|---|
| Manufacturer | Shenzhen |
| Layout | Customized |
| IP Level | IP55 |
| Size | W×D×H 900×900×2150mm |
| Product Name | Outdoor 19 Rack Cabinet |
|---|---|
| Internal Size | W×D×H 900×900×2150mm |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Protection Level | IP55 |
| User Space | 40U |
| NAME | Power Cabinet |
|---|---|
| Internal Size | W×D×H 800×900×2150mm |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Protection Level | IP55 |
| Cabinet Layout | Two Compartment |
| Product Name | Telecom Outdoor Enclosures |
|---|---|
| Internal Size | W×D×H 1600×900×2150mm |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Protection Level | IP55 |
| Cabinet Layout | Two Compartment |
| Type | Outdoor Power Enclosure |
|---|---|
| Installation Method | Rack Mounted |
| Surface | Outdoor Powder Coating |
| Embedded Power Supply Brand | Daxin |
| Protection Level | IP55 |
| Name | Integrated Power Supply |
|---|---|
| Protection Level | IP55 |
| Product Category | Industrial And Commercial Energy Storage System |
| Manufacturer | Shenzhen |
| Solar Panel | Yes |
| Product Name | Telecom Power Supply |
|---|---|
| Industrial PC Power Supply | Yes |
| Input Voltage | 100-240V |
| Temperature Range | -40°C To 55°C |
| Embedded Power Supply Brand | Daxin |
| Product Name | Telecom Power Supply |
|---|---|
| Temperature Range | -40°C To 55°C |
| Installation Method | Floor Installed |
| Capacity | 48V/10A~600A |
| Surface | Outdoor Powder Coating |
| Access | Front And Back Access |
|---|---|
| Internal Size | W×D×H 900×900×2150mm |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Protection Level | IP55 |
| Cooling | Air Conditioner 1500W AC |