| Product Name | Outdoor Power Cabinet |
|---|---|
| Internal Size | W×D×H 900×900×2100mm |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Protection Level | IP55 |
| Internal User Space | 40U |
| Name | External Telecoms Cabinet |
|---|---|
| Packaging | Wooden Crate/cardboard Box |
| Surface | Outdoor Powder Coating |
| Product Category | Outdoor Power Cabinet |
| Cooling Capacity | 1500W*2 (air Conditioner)+500W |
| Product Name | Telecom Equipment Cabinet |
|---|---|
| Installation Method | Floor Installed |
| EXternal Dimension | W×D×H 800x800x2000 |
| Embedded Power Supply Brand | Daxin |
| Protection Level | IP55 / IP65 |
| Features | Power Distribution/ Battery Back Up. Monitory |
|---|---|
| Product Name | Pole Mount Cabinet |
| Mount Way | Pole Mount |
| Battery Shelf | Yes, Can Be Customzied |
| Cabinet Lock | Two Round Lock |
| Product Name | Outdoor Power Cabinet |
|---|---|
| Install Method | Pole/Wall Mount |
| Material | Galvanized Steel/ Stainless Steel |
| Customized Service | Yes |
| UPS Capacity | 150A |
| Name | Outdoor Power Cabinet |
|---|---|
| Internal Size | W×D×H 900×900×2150mm |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Protection Level | IP55 |
| Cabinet Layout | One Compartment |
| Product Name | Dual Compartment Telecom Cabinet |
|---|---|
| Illumination | DC48V LED Lamp |
| IP Level | IP55 |
| Battery Shelf No | One Battery Shelf |
| Internal Size | W×D×H 900×900×2150mm |
| Product Name | Outdoor Communication Cabinet |
|---|---|
| Installation Method | Rack Mounted |
| Embedded Power Supply Brand | Daxin |
| Protection Level | IP65 |
| Manufacturer | Shenzhen |
| NAME | Outdoor Power Cabinet |
|---|---|
| Internal Size | W×D×H 800×900×2150mm |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Protection Level | IP55 |
| Cabinet Layout | Two Compartment |
| Product Name | Outdoor Power Cabinet |
|---|---|
| Mounting Options | Wall, Pole, Pedestal, Skid, And Ground Mount |
| Enclosure Materials Options | Aluminum, Stainless Steel, Carbon Steel |
| Protection Level | IP55/ IP65 |
| Enclosure Finish Options | Powder Coated, Galvanized, Painted |