| Features | Power Distribution/ Battery Back Up. Monitory |
|---|---|
| Product Name | Outdoor Telecom Cabinet |
| Design | Custom Design Based On Client's Requirments |
| Mount Way | Pole Mount |
| Power Distribution | Yes |
| Product Name | Outdoor Telecom Enclosure Upgrade Exterior WPC Wall Panel With Outdoor Powder Coating |
|---|---|
| Material | Galvanizeed Steel |
| Size | 750*750*1750mm |
| Surface Coating | Outdoor Powder Coating |
| Other Accessory | Sensor |
| Product Name | External Telecoms Cabinet |
|---|---|
| Surface | Outdoor Powder Coating |
| Cooling Capacity | 1500W*2 (air Conditioner)+500W |
| Working Temperature | -40°C ~ 55°C |
| Rack | 19 Inch Rack |
| Type | Outdoor Telecom Cabinet |
|---|---|
| Installation Method | Rack Mounted |
| Surface | Outdoor Powder Coating |
| Embedded Power Supply Brand | Daxin |
| Protection Level | IP55 |
| Type | Outdoor Telecom Cabinet |
|---|---|
| Installation Method | Rack Mounted |
| Surface | Outdoor Powder Coating |
| Embedded Power Supply Brand | Daxin |
| Protection Level | IP55 |
| Internal Size | W×D×H 900×900×2150mm |
|---|---|
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Protection Level | IP55 / IP65 |
| Integrated | Cooling, Power, FSU, Battery System |
| User Space | 40U |
| Product Name | Outdoor Battery Cabinet |
|---|---|
| Other Accessory | Sensor |
| Packaging | Wooden Crate Or Cardboard Box |
| Cabinet Layout | One Compartment |
| Product Category | Outdoor Telecom Cabinets |
| Features | Commercial Power Safe, Industrial Commercial Storage, Commercial Energy Backup |
|---|---|
| Product Name | Outdoor Battery Cabinet |
| Surface Coating | Outdoor Powder Coating |
| Energy Storage System Type | Industrial And Commercial |
| Product Category | Outdoor Telecom Cabinets |
| Features | Commercial Power Safe, Industrial Commercial Storage, Commercial Energy Backup |
|---|---|
| Product Name | Outdoor Power Cabinet |
| Mount Way | Pole Mount |
| Battery Shelf | Two Battery Shelves |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Product Name | Outdoor Power Cabinet |
|---|---|
| Temperature Range | -40°C To 55°C |
| Internal Dimension | W×D×H 482.3×380×44mm |
| Support And Services | 24/7 Remote Technical Support, On-site Technical Assistance And Troubleshooting, Regular Firmware And Software Updates, Training And Certification Programs For Maintenance Personnel, Extended Warranty And Maintenance Agreements, Customized System Design An |
| Cabinet Layout | One Compartment |