| Features | Commercial Power Safe, Industrial Commercial Storage, Commercial Energy Backup |
|---|---|
| Product Name | Ip55 Outdoor Telecom Cabinet |
| Mount Way | Floor Mount |
| Battery Shelf | Two Battery Shelves |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Features | Commercial Power Safe, Industrial Commercial Storage, Commercial Energy Backup |
|---|---|
| Product Name | Outdoor Telecom Cabinet |
| Cabinet Layout | One Compartment Or Two Compartment |
| Battery Shelf | One |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Features | Telecom Site |
|---|---|
| Product Name | Outdoor Telecom Cabinet |
| Mount Way | Pole Mount |
| Battery Shelf | Two Battery Shelves |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Product Name | Outdoor Telecom Cabinet |
|---|---|
| Product Highlight | DC Lightning Protection |
| Mounting Type | Rack Mounted |
| Heat Insulation | PEF |
| Application Scenarios | Off-Grid Remote Sites |
| Applications | Outdoor Telecom Cabinet |
|---|---|
| Material | 1.5mm Galvanized Steel |
| Protection Level | IP55 |
| Manufacturer | Shenzhen |
| Product Name | Upgrade Your Energy Management With Our Industrial And Commercial Energy Storage System |
| Product Name | Outdoor Telecom Cabinet |
|---|---|
| Installation Method | Floor Mount |
| EXternal Dimension | W×D×H 900x900x2100 |
| Heat Insulation | 20mm PEF Insulation |
| Protection Level | IP55 / IP65 |
| Features | Commercial Power Safe, Industrial Commercial Storage, Commercial Energy Backup |
|---|---|
| Product Name | Outdoor Telecom Cabinet |
| Cabinet Layout | One Compartment |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Surface Coating | Outdoor Powder Coating |
| Product Name | Outdoor Telecom Cabinets |
|---|---|
| Installation Method | Floor Installed |
| Internal Dimension | W×D×H 900x900x2100 |
| Embedded Power Supply Brand | Daxin |
| Protection Level | IP55 / IP65 |
| Product Name | Outdoor Telecom Cabinet |
|---|---|
| Internal Size | W×D×H 900×900×2150mm |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Protection Level | IP55 |
| Cabinet Layout | One Compartment |
| Product Name | Outdoor Telecom Cabinets |
|---|---|
| Cooling System | Air Conditioner + Fans |
| Surface Treatment | Outdoor Anticorrosion Powder Coating |
| Cabinet Lock | Anti-theft Three Point Lock |
| Insulation Material | 20mm PEF |